Oeuvre Artistique~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тери Пратчет: Светът на диска

2 posters

Go down

Тери Пратчет: Светът на диска Empty Тери Пратчет: Светът на диска

Писане by Veritas Чет Юли 03, 2008 9:52 am

Не знам колко въображение се иска, та не само да създадеш абсолютно абсурден свят, но и да го развиеш до точката на пределна убедителност. Който е чел книгите от Диска, особено по-късните, ще разбере какво имам предвид. Като че ли плосък свят, носен от четири гигантски слона, стъпили върху гърба на огромна космическа костенурка, е най-естественото нещо във вселената, дотолкова сме го възприели като даденост със свои собствени природни закони, правила и взаимоотношения. И това - устройството на света - всъщност е най-незначителният елемент от вселената на Тери. Защото в книгите не се разказва за костенурката, нито пък за слоновете. Разказва се за хора, за човешки светове. Толкова болезнено истински, пропити от цинизъм и в същото време наситени с вечни ценности, с истини, които животът ни хвърля в лицето - и с истини, с които душите ни отговарят на предизвикателството.
Осъзнавам, че е абсолютно невъзможно някой да проумее за какво, по дяволите, говоря, без да е чел това-онова.
Затова, ако сте незапознати, предлагам да започнете с "Малки богове"... "Морт"... "Дядо Прас"... и докато се усетите, ще сте събрали инерция да захапете поредицата за Ваймс и стражите... или Вещиците... а след това хвърлете поглед назад, към по-ранния Ринсуинд. Повярвайте ми, многото заглавия се четат на един дъх.

А ако сте запознати, споделете впечатленията си Smile

Veritas
Читател

Брой мнения : 1
Местожителство : Някъде там...
Registration date : 02.07.2008

Очаквайте...
(:

Върнете се в началото Go down

Тери Пратчет: Светът на диска Empty Re: Тери Пратчет: Светът на диска

Писане by My_BlAcK_aNgEl Пет Юли 04, 2008 8:34 pm

Ами...наистина браво на Тери..не е лесно да създадеш един свят с толкова фантазия вътре...чела съм само една книга от Света на диска...мисля че се казваше Вещици в чужбина,но нещо не ми хареса...
My_BlAcK_aNgEl
My_BlAcK_aNgEl
Писател

Female Брой мнения : 294
Age : 28
Местожителство : Стара Загора
Автор на : Фик(Незабравими спомени) и понякога стихотворения...
Registration date : 11.03.2008

Очаквайте...
(:

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите