Oeuvre Artistique~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~Веднъж в живота~Ии

5 posters

Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty ~Веднъж в живота~Ии

Писане by Dqvolsko^6tastie Сря Юли 09, 2008 12:21 am

~Тук можем да обсъждаме случващото се,с удоволствие ще отговоря на въпросите ви,ако има такива.. SmileТани,огромни благодарности за това,че ми показа тази сайт,както и за мнението ти за творчеството ми(голямо гуш)!~

Dqvolsko^6tastie
Аматьор~

Брой мнения : 30
Registration date : 08.07.2008

Върнете се в началото Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty Re: ~Веднъж в живота~Ии

Писане by My_BlAcK_aNgEl Сря Юли 09, 2008 9:33 am

О_0,моят най-любим фик!
Фикаукойто вечно ме остава без думи!
Жаси,ти си творец,и още от сега ти предвиждам бъдеще като велик писател,защото само като такава те виждам!
Ти си невероятна!
Стила ти,героите ти,случките,всичко е едно голямо майсторство,и мисля,че не всеки ще повярва че си само на 18г. ,а имаш стил,по-добър от писатели с издадени ниги!
"Веднъж в живота",беше първия фик който прочетох!
Първия фик,който ме остави без думи,който ме накара да стоя и да се взирам в пространството,неразбираща къд е съм...
Когато чета този фик,никой не може да ме откъсне от него,аз просто чета и съм като омагьосана!Смея се на забавните случки,понякога дори плача на тъжните...и който ме види отстрани как чета фика,сигурно ще ме помисли за луда.. Smile
В началото на фика страшно много се привързах към Лили...не знам защо!Може би защото съм чела около 20 фика за Лили и Джеймсуи никъде нямаше такова майсторство...
Симс за мене беше прекалено студена,за да я обикна така,както я обичам сега!
но щом Ледената ни принцеса разчупи леда,аз много обикнах и неяи характера и.
И дсвете са страхотни!
Лили е нежна,тя е сладка,чувствителна,макар че в последните глави се промени към по-твърдо,но и по-силно момиче!
Докато Симс-тя е хладнокръвна,топла към приятелите си,но студена към враговете!
От Лили се излъчва доброта,тя е като някое слънчице,докато от Симс се излъчва по-скоро мощ,красота,като някоя прелестна луна!
Като видя характерите на всички герои в началото,и като ги сравня със сега...всички са изтърпели една огрофна трансформация,която н става с една единствена глава!С твоя страхотен стил,ти ни показа как героите се променят по мъничко във всеки един момент,така че никой не може да каже,че фика е прекалено дълъг!Ако беше описала тази промяна,ако тя се бе случила за една глава...щеше да е ужасно глупаво...
Джеймс и Сириус от нахакани самоуверени играчи,се превръщат в мъже,силни и благородни,и за всичко си е виновна Любовта...
Регулус..също се промени много,от лошо-към добро,и наистина жалко,че умря!
Много е странно-знам,че ще умрат,но когато се случва,не мога да гоприема...
Бела-от една тийнейджърка с много мечти,тя стана безкруполна жена...
Джой също се промени много...но едно си остана в него-Любовта към Симс...
Като че ли само Волдемор не претърпя промяна,само в началото все ми се струваше,че е леко привързан към Симс,ама вече...не!
Но то в него няма и какво да се промени!Описала си го същия гадняр,какъвто е всъщност!
Много ми харсва и твоят Дъмбълдор!Той е много различен,сякаш не толкова мъдър,и по-инпулсивен...различава се напълно от Роулинговия Албус,но и така ми харесва много!
За твоя фик мога да изпиша един безкраен,несвършващ коментар,но мисляч, ще те отегча Smile
Така че ще ти кажа само едно голямо БРАВО!
И продължавай все така! bear
My_BlAcK_aNgEl
My_BlAcK_aNgEl
Писател

Female Брой мнения : 294
Age : 28
Местожителство : Стара Загора
Автор на : Фик(Незабравими спомени) и понякога стихотворения...
Registration date : 11.03.2008

Очаквайте...
(:

Върнете се в началото Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty Re: ~Веднъж в живота~Ии

Писане by Desert Rose Сря Юли 09, 2008 11:16 pm

Само първото иэречение от реэюмето подскаэва колко интересен и истински фик ще се получи (всъщност не энам дали не си го эавършила вече Embarassed )
Но първата глава е малко раэочароваща.Вярно,че эавършва интересно и последното иэречение раэпалва любопитството,но е много неясна.И все пак е едно добро начало на нещо прекрасно (а аэ не се и съмнявам,че ще е такова Wink )

Desert Rose
Ловък лирик

Female Брой мнения : 122
Registration date : 01.06.2008

Очаквайте...
(:

Върнете се в началото Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty Re: ~Веднъж в живота~Ии

Писане by My_BlAcK_aNgEl Сря Юли 09, 2008 11:30 pm

Desert Rose написа:Само първото иэречение от реэюмето подскаэва колко интересен и истински фик ще се получи (всъщност не энам дали не си го эавършила вече Embarassed )
Но първата глава е малко раэочароваща.Вярно,че эавършва интересно и последното иэречение раэпалва любопитството,но е много неясна.И все пак е едно добро начало на нещо прекрасно (а аэ не се и съмнявам,че ще е такова Wink )
Все още не е завършен(и добре,че е така)...много ще ти хареса по-нататък! Cool
My_BlAcK_aNgEl
My_BlAcK_aNgEl
Писател

Female Брой мнения : 294
Age : 28
Местожителство : Стара Загора
Автор на : Фик(Незабравими спомени) и понякога стихотворения...
Registration date : 11.03.2008

Очаквайте...
(:

Върнете се в началото Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty Re: ~Веднъж в живота~Ии

Писане by Dqvolsko^6tastie Съб Юли 12, 2008 9:15 pm

Тани,огромни благодарности за прекрасният коментар(гуш)! :)Desert Roze втората глава е единствената,посветена на Мейлин Дъмбълдор и Волдемор и я включих в историята,за да опиша тормоза,който й налага Волдемор,и раждането на Симс.. SmileФикът все още не е завършен,както каза Тани,но до краят му не остават кой знае колко глави.. Smile

Dqvolsko^6tastie
Аматьор~

Брой мнения : 30
Registration date : 08.07.2008

Върнете се в началото Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty Re: ~Веднъж в живота~Ии

Писане by Desert Rose Нед Юли 13, 2008 11:19 pm

Тук може би има най-много чувства.Да си приэная първата глава не ми хареса особено,эащото си помислих,че ще е някаква лигава сапунка.Но още с втората глава,с описанието на Мейлин и Волдемор,ми стана ясно,че няма да е просто някаква история.Дъщерята на Волдемор,в която Сириус се влюбва...Не энам как ти хрумват толкова оригинални и интерсни идеи,не энам как намираш правилния начин да ги иэраэиш и да достигнеш до сърцата на читателите.
Много ми хареса това,че преплиташ спомените на Сириус с настоящето.Эа пръв път виждам Питър в такава светлина,което ме кара още повече да го виня эа предателството му.Эа пръв път виждам и Сириус в такава светлина(не,всъщност не е эа пръв път).Винаги съм си го представяла като беэраэличен към момичетата и той наистина е такъв,но никога не съм си мислела,че ще ги има просто эа бройка.

Desert Rose
Ловък лирик

Female Брой мнения : 122
Registration date : 01.06.2008

Очаквайте...
(:

Върнете се в началото Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty Re: ~Веднъж в живота~Ии

Писане by Dqvolsko^6tastie Пон Юли 14, 2008 6:32 pm

Desert Rose написа:Тук може би има най-много чувства.Да си приэная първата глава не ми хареса особено,эащото си помислих,че ще е някаква лигава сапунка.Но още с втората глава,с описанието на Мейлин и Волдемор,ми стана ясно,че няма да е просто някаква история.Дъщерята на Волдемор,в която Сириус се влюбва...Не энам как ти хрумват толкова оригинални и интерсни идеи,не энам как намираш правилния начин да ги иэраэиш и да достигнеш до сърцата на читателите.
Много ми хареса това,че преплиташ спомените на Сириус с настоящето.Эа пръв път виждам Питър в такава светлина,което ме кара още повече да го виня эа предателството му.Эа пръв път виждам и Сириус в такава светлина(не,всъщност не е эа пръв път).Винаги съм си го представяла като беэраэличен към момичетата и той наистина е такъв,но никога не съм си мислела,че ще ги има просто эа бройка.
Хах...първоначалната ми идея за фика бе той наистина да представлява сапунка,но първата глава,в която Сириус е в Азкабан ми доказа,че не бих могла да пиша подобен стил:някак си не върви да създам сапунка,в която главният герой да е в затвора,и да има толкова меланхолични мисли... Wink Идеята,свързана с ''дъщерята'' на Волдемор според мен не е оригинална,все пак в ПМ има постнат от 2005 година фик на име ''Дъщерята на Волдмор'' с тази разлика,че там героинята се влюбва в Драко Малфой,а моята Симс е на възрастта на Мародерите....Опасявам се,че историята на места е доста заплетена,защото се опитах да опиша на макс няколко различни герои като Мародерите,Регулус и Белатрикс Блек,Лили,Джой Макглан,а всеки от тях има свои характер и индивидуалност...сложно е и заради малко нехарактерния произход на Симс,свързах я едновременно и с Дъмбълдор,и с Волдемор,и се надявам да успея да се справя с нея по възможно най-добрият начин,защото личността й е малко противоположна.. SmileКолкото до Сириус в ролята на ''играчът'' :хах,преди да започна да пиша ''Веднъж в живота'' изчетох много фикове за Мародерите,в които е представен в тази светлина,и не можах да не се повлияя от този факт... SmileКолкото до Питър...съжалих го,искаше ми се поне в моята история да не е онзи Питър от книгите,който да е най-непохватен и незначим от всички,ето защо си позволих да развия образа му по моя пренценка,и да го променя...

Dqvolsko^6tastie
Аматьор~

Брой мнения : 30
Registration date : 08.07.2008

Върнете се в началото Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty Re: ~Веднъж в живота~Ии

Писане by Jane Carter Вто Юли 15, 2008 6:44 pm

Мн ми харесва този фик.Сега ще почна да го чета пак отначало,че с онези промени няма да мога да схвана.Малко съм тъпа и за тва.
Иначе спрямо това как описваш характерите и самата обстановка мн ми допада.Това е любимия ми фик, който бих поставила под №1.Това е първия фик на който съм плака.
Само се чудя как ще го завършиш, щото за сега е доста дъгъл пък и има още мн да се изяснява.Сигорно после ще трябва да срещнеш Сириус с дъщеря му.Боже наистина ще си е доста дълъг.Просто геройте ти имат още доста да преживяват.
Мн ми е гадно за горкия Джой.Толкова да обича Симс, а тя да неможе да му отвърне.
Поздравявам те наистина фика е мн добър...направо уникален.
Jane Carter
Jane Carter
Поет

Female Брой мнения : 82
Age : 31
Местожителство : Земя, Европа, България
Автор на : Приятелството е като една душа в две тела!
Registration date : 21.06.2008

Върнете се в началото Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty Re: ~Веднъж в живота~Ии

Писане by Dqvolsko^6tastie Чет Юли 24, 2008 10:17 pm

Jane Carter написа:Мн ми харесва този фик.Сега ще почна да го чета пак отначало,че с онези промени няма да мога да схвана.Малко съм тъпа и за тва.
Иначе спрямо това как описваш характерите и самата обстановка мн ми допада.Това е любимия ми фик, който бих поставила под №1.Това е първия фик на който съм плака.
Само се чудя как ще го завършиш, щото за сега е доста дъгъл пък и има още мн да се изяснява.Сигорно после ще трябва да срещнеш Сириус с дъщеря му.Боже наистина ще си е доста дълъг.Просто геройте ти имат още доста да преживяват.
Мн ми е гадно за горкия Джой.Толкова да обича Симс, а тя да неможе да му отвърне.
Поздравявам те наистина фика е мн добър...направо уникален.
БлАгодаря ти за прекрасното мнение(гуш) SmileИзвинявам се затова,че промених някои неща в главите от времето,през което Сириус е в Азкабан,но се наложи,иначе миналото и бъдещето нямаше да се съчетаят както трябва...Дам,фикът стана прекалено дълъг,и в момента обработвам предпоследните глави,опитвам се да събера колкото се може повече информация в колкото се може по-малко глави,при това се старая да го напрая,без да пропусна някой важен момент или събитие...Не мога да ви издам как ще завърши фика,но ще се опитам да изясня доколкото мога съдбите на героите и да разплета мистериите...Джой ми е любимец,обожавам го,но ще страда,дам,ще има да страда още доста до края на историята,и то не само от любовта си към Симс...
Благодаря ти още веднъж за прекрасните думи,и се надявам останалите глави на фика ми да ти харесат също толкова много,колкото и първите!

Dqvolsko^6tastie
Аматьор~

Брой мнения : 30
Registration date : 08.07.2008

Върнете се в началото Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty Re: ~Веднъж в живота~Ии

Писане by soulrebel Съб Дек 29, 2012 4:03 am

Фика ми стана много интересен и е много майсторски написан,но защо ми излиза само началото и нататък-нищо?!

soulrebel
Читател

Брой мнения : 2
Registration date : 29.12.2012

Върнете се в началото Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty Re: ~Веднъж в живота~Ии

Писане by My_BlAcK_aNgEl Нед Яну 13, 2013 12:07 am

Здравей. Форумът отдавна западна и Жас не пуска тук..
почти целия фик можеш да намериш тук: http://forum.potter-mania.com/viewtopic.php?t=13322&highlight=%E2%E5%E4%ED%FA%E6++%E6%E8%E2%EE%F2%E0
но тъй като форумът е затворен, не знам как ще прочетем краят на "Веднъж в живота"
My_BlAcK_aNgEl
My_BlAcK_aNgEl
Писател

Female Брой мнения : 294
Age : 28
Местожителство : Стара Загора
Автор на : Фик(Незабравими спомени) и понякога стихотворения...
Registration date : 11.03.2008

Очаквайте...
(:

Върнете се в началото Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty Re: ~Веднъж в живота~Ии

Писане by soulrebel Вто Яну 15, 2013 6:37 pm

Мерси много! Very Happy

soulrebel
Читател

Брой мнения : 2
Registration date : 29.12.2012

Върнете се в началото Go down

~Веднъж в живота~Ии Empty Re: ~Веднъж в живота~Ии

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите